Futboll. Për kuqezinjtë, Euro 2016 nis me “derby”-n Shqipëri-Zvicër - Shqiptari i Italisë

Sport

Ja cili është kalendari i ndeshjeve të fazës me grupe të Euro 2016 që hapet më 10 qershor 2016 me ndeshjen e të zotëve të shtëpisë me rumunët.

Faza në grupe: (data e ora)
E premte 10 qershor, 21.00 (St-Denis): Francë - Rumani – Grupi A
E shtunë 11 qershor, 15.00 (Lens): Shqipëri - Zvicër – Grupi A
E shtunë 11 qershor, 18.00 (Bordeaux): Galles - Sllovaki – Grupi B
E shtunë 11 qershor, 21.00 (Marsiglia): Angli - Rusi – Grupi B
E diel 12 qershor, 15.00 (Parigi): Turqi - Kroaci – Grupi D
E diel 12 qershor, 18.00 (Nizza): Poloni - Irlanda e veriut – Grupi C
E diel 12 qershor, 21.00 (Lille): Gjermani - Ukrainë – Grupi C
E hënë 13 qershor, 15.00 (Tolosa): Spanjë – Republika Çeke– Grupi D
E hënë 13 qershor, 18.00 (St-Denis): Republika e Irlandës - Suedi – Grupi E
E hënë 13 qershor, 21.00 (Lione): Belgjikë - Itali – Grupi E
E martë 14 qershor, 18.00 (Bordeaux): Austri - Hungari – Grupi F
E martë 14 qershor, 21.00 (St-Etienne): Portugali - Islandë – Grupi F
E mërkurë 15 qershor, 15.00 (Lille): Rusi - Sllovaki – Grupi B
E mërkurë 15 qershor, 18.00 (Parigi): Rumani - Zvicër – Grupi A
E mërkurë 15 qershor, 21.00 (Marsiglia): Francë - Shqipëri – Grupi A
E enjte 16 qershor, 15.00 (Lens): Angli - Galles – Grupi B
E enjte 16 qershor, 18.00 (Lione): Ukrainë - Irlanda e veriut – Grupi C
E enjte 16 qershor, 21.00 (St-Denis): Gjermani - Poloni – Grupi C
E premte 17 qershor, 15.00 (Tolosa): Itali - Suedi – Grupi E
E premte 17 qershor, 18.00 (St-Etienne): Republika çeke- Kroaci – Grupi D
E premte 17 qershor, 21.00 (Nizza): Spanjë - Turqi – Grupi D
E shtunë 18 qershor, 15.00 (Bordeaux): Belgjikë - Republika e Irlandës – Grupi E
E shtunë 18 qershor, 18.00 (Marsiglia): Islandë - Hungari – Grupi F
E shtunë 18 qershor, 21.00 (Parigi): Portugali - Austri – Grupi F
E diel 19 qershor, 21.00 (Lille): Zvicër - Francë – Grupi A
E diel 19 qershor, 21.00 (Lione): Rumani - Shqipëri – Grupi A
E hënë 20 qershor, 21.00 (St-Etienne): Sllovaki - Angli – Grupi B
E hënë  20 qershor, 21.00 (Tolosa): Rusi - Galles – Grupi B
E martë 21 qershor, 18.00 (Parigi): Irlanda e veriut - Gjermani – Grupi C
E martë 21 qershor, 18.00 (Marsiglia): Ukrainë - Poloni – Grupi C
E martë 21 qershor, 21.00 (Bordeaux): Kroaci - Spanjë – Grupi D
E martë 21 qershor, 21.00 (Lens): Republika çeke- Turqi – Grupi D
E mërkurë 22 qershor, 18.00 (Lione): Hungari - Portugali – Grupi F
E mërkurë 22 qershor, 18.00 (St-Denis): Islandë - Austri – Grupi  F
E mërkurë 22 qershor, 21.00 (Nizza): Suedi - Belgjikë – Grupi E
E mërkurë 22 qershor, 21.00 (Lille): Itali - Republika e Irlandës Grupi E