in

Ambasadorja Anila Bitri uron Ermal Metën për suksesin në Festivalin e Sanremos

“Falënderime për emocionet, suksese në punën e mjeshtrinë tënde”

Romë, 12 shkurt 2017 – Serisë në gjatë të fjalëve të ngrohta e përgëzuese në drejtim të Ermal Metës për suksesin e tij në Sanremo i shtohen edhe ato të ambasadores së Shqipërisë në Romë, zonjës Anila Bitri. Me një shënim në profilet Facebook e Twitter të ambasadës ajo i shpreh urimet për çmimet e fituara në këtë edicion dhe e falënderon për emocionet e bukura që ai përcolli me interpretimet e tij.

Ja mesazhi i saj i plotë:

Lexo edhe: Kledi Kadiu: “Fitorja e Ermal Metës është e të gjithë ne emigrantëve”

Shqiptariiitalise.com

 

Sanremo. Ermal Meta sul podio, con il premio della Critica e quello Cover

Primarie Parma. Gli ultimi giorni per registrarsi nelle liste dei votanti