in

Euro 2012. Italia në gjysmëfinale (video penallti)

Pas një ndeshjeje të gjatë 120 minuta plot raste goli për Italinë, kjo arrin më në fund të fitojë mbi Anglinë falë rezultatit 4-2 të penalltive. Nga 11-metërshi, për anglezët gabon Young që e çon topin në traversë, ndërsa Buffon pret penalltinë e Cole. Shënojnë Gerrard dhe Rooney. Nga italianët gabon Montolivo por fusin topin në rrjetë Ballotelli, Pirlo, Nocerino e Diamanti që i japin Italisë fitoren e merituar.

Rezultatet e ndeshjeve çerekfinale me eleminim direkt te Euro-2012 në futboll dhe programi deri në ndeshjen fnale më 1 korrik në Kiev, është:

Cerekfinalet: 

1. 21/06/2012 (Varshave): Republika Ceke – Portugali  0-1

2. 22/06/2012 (Gdansk/POL): Gjermani – Greqi  4-2

3. 23/06/2012 (Donetsk/UKR): Spanje – France  2-0

4. 24/06/2012 (Kiev): Angli –  Itali 0-0 (Italia kualifikohet me rezultatin 4-2 me penallti)

Gjysmëfinalet:

. 27 qershor: (Donetsk/UKR): Portugali – Spanjë 

. 28 qershor: (Varshave): Gjermania – Itali

Finale:

. 1 korrik (Kiev)

Shqiptarët blejnë shtëpi të vogla ose i marrin me qira

Legalizimi i punonjësve të huaj të parregullt. Qeveria ka nisur punën