in

Sarah Memmola, një italiane në X Factor Albania

Ashtu si Elhaida Dani që provoi zotësinë e saj duke u vënë në garë në Itali, këtë sezon, është një italiane që po provon të shkëlqejë në Shqipëri. Është fjala për Sarah Memmola, 25 vjeçe, që po merr pjesë në edicionin e tretë të spektalit televiziv të zbulimit të talenteve X Factor Albania.
Pak ditë më parë programi ka nisur transmetimin televiziv në kanalin Klan. Sarah është prezantuar me “Almeno tu nell’Universo” të Mia Martinit, që është pëlqyer nga publiku dhe e gjithë juria, jo vetëm nga Alban Skënderaj, në skuadrën e të cilit ajo bën pjesë.
Sarah nuk është i vetmi element italian i X Factor Albania 3: skenografia e spektaklit është e Gaetano Castelli-t, ndërsa ndriçimi i është besuar Marcello Jazzetti-t, që për versionin italian të X Factor është drejtor fotografie. Spektakli ka regjisore Vera Grabockën, drejtohet nga Alketa Vejsiu. Në juri, veç Alban Skënderajt janë edhe Pandi Laço, Altuna Sejdiu e Soni Malaj.
Mbetet për t’u parë nëse publiku shqiptar do të votojë këngëtaren italiane, të cilës i urojmë tjetër veçse të ketë të njëjtin sukses që Elhaida Dani korri para pak muajsh në Itali.

Tre të rinj shqiptarë, heronj për një ditë. Shpëtojnë të moshuarën nga flakët

Circa due milioni di immigrati lavorano, solo 26mila prendono una pensione