in

Aksident rrugor. Foshnja në gjendje shëndetësore kritike

Një foshnje shqiptare ka përfundur në spital në gjendje të rëndë për lëndimet në kokë të marra në një aksident rrugor. Asnjë problem për të vëllanë, i ulur në ndenjësen e posaçme për të vegjëlit, dhe trauma të lehta cervikale për prindërit

Romë, 20 gusht 2012 – Në një aksident rrugor ku tre makina janë përplasur njëra pas tjetrës ka mbetur i plagosur më rëndë nga të gjithë një foshnjë dy muajsh i një familjeje shqiptare. Udhëtonte me prindërit e të vëllanë dyvjeçar në autostradën mes Verona Sud dhe Sommacampagna, kur makina e tyre është përfshirë në një tamponim zinxhir.

Djali më i vogël i çiftit, që me sa duket nuk ishte në ndenjësen e posaçme për të vegjëlit por në krahë të të ëmës, gjatë përplasjes, është lënduar rëndë në kokë dhe është shtruar në repartin e Neurologjisë të spitalit të Borgo Trentos. Pa asnjë problem,vëllai që ishte i ulur dhe i lidhur rregullish në ndenjësen e tij, ndërsa prindërit kanë marrë trauma të lehta cervikale.

Pushimet pa identitet

Saamiya, dalle Olimpiadi alla morte sul barcone