in

Durrës. Arrestohet Mattia Padovani, po kthehej në Itali me 21,5 kg drogë në makinë

33-vjeçari italian po merrte tragetin e linjës Durrës-Bari

Tiranë, 1 tetor 2013 – Forcat e policisë së Durrësit kanë arrestuar mëngjesin e sotëm në port një italian, në veturën e të cilit u gjet një sasi prej 21,5 kg marihuanë.

Sipas ATSh-së, personi i ndaluar quhet Mattia Padovani, 33 vjeç, është lindur dhe banues në Ferrara.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij “Alfa Romeo” me targë BB 583 TZ, me të cilin po merrte një traget për t’u nisur nga porti i Durrësit drejt Barit, u zbulua se në katër gomat e makinës ishin  20 pako, me peshë të përgjithshme 21,5 kg kanabis sativa.

 

“Vite in transito”. Adrian Paci al PAC di Milano

ISTAT: Papunësia në radhët e të rinjve arrin në nivelin rekord të 40,1%