in

Elbasan Arena në pritje të Shqipëri-Danimarkë

Është përuruar pasditen e të mërkurës stadiumi “Elbasan Arena”, ku do të zhvillojë ndeshjet ekipi përfaqësues i futbollit. Ndeshja e radhës është ajo që do të luhet nesër, mes kuqezinjve dhe përfaqësueses së Danimarkës.
Në pritje të ndeshjes e duke i uruar kombëtares sonë një fitore të re, ja disa foto nga stadiumi i sapo ristrukturuar, kapaciteti i të cilit është rreth 13 mijë vende:

 

La guida “Tirana e Albania” al BookCity Milano

Shqipëri-Danimarkë. De Biasi: “Në fushë vetëm për fitore”