in

Fatkeqësi në punë: në gjendje të rëndë një i ri shqiptar

Një punëtor shqiptar bie nga çatia e një magazine në Camerano. Ka pësuar trauma të shumëfishta dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore

Camerano (AN), 24 gusht 2010 – Një i ri shqiptar 2-vjeçar, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, ka pësuar sot një aksident të rëndë në punë. Ai ka rënë nga çatia e një magazine të ndërmarrjes Defendi Italy të Cameranos të Ankonës. I riu ka pësuar trauma të shumta dhe gjendja e tij shëndetësore konsiderohet e rëndë. Ai është dërguar urgjentisht me heli-ambulancë në spitalin rajonal Torrette të Anconës.

Forcat e  rendit po hetojnë për të kuptuar shkaqet dhe dinamikën e aksidentit.

Një bust gruaje, zbulimi më i fundit në Apolloni

Vatikani i dhuron AQShF-së filmime mbi Nënë Terezën