in

Penalltia befasuese Messi-Suarez (Video)

Dashamirësit e futbollit janë kënaqur me surprizat e ndeshjes Barcelonë-Celta Vigo. Jo aq për rezultatin e thellë 6-1 (e romanistët fatkeqësisht e dinë ç’do të thotë). Por për një episod tejet të veçantë (por jo unik: sipas mediave sportive, babai i kësaj gjetjeje është sulmuesi belg Rik Coppens, në ndeshjen Belgjikë-Islandë në vitin 1957), gjenial, por edhe poshtërues për kundërshtarin. Nuk mund të humbitet rasti të shihet me kënaqësi penalltia e realizuar nga Messi, më falni Suarez. Shihni vetë për të kuptuar për çfarë është fjala:

 

WATCH: Messi and Suarez's superb penalty

WATCH: "It's testimonial football". This is simply sublime from Leo Messi and Luis Suarez.More here: http://skysports.tv/wZmKLv

Pubblicato da Sky Sports su Domenica 14 febbraio 2016

Vendngjarja, Corso Alfieri, Asti

Asti. Plagoset rëndë një shqiptar, arrestohen për ngjarjen dy të tjerë

Çeqet e Komunave për nënat e reja dhe familjet e mëdha. Shumat për vitin 2016