in

Pistoia. Zhduket 16-vjeçarja shqiptare

Lajmin e jep Chi l’ha visto

Romë, 30 shtator 2016 – Prej të hënës, 26 shtator,  familja ka humbur çdo kontakt me Polina Metanin, vajza 16-vjeçare e një çifti shqiptar në Quarrata të Pistoias. Lajmin e zhdukjes së vajzës e ka dhënë emisioni televiziv i RAI3, Chi l’ha visto?

Polina është 1,60 m e gjatë me flokë e sy ngjyrë gështenjë. Ditën e fundit që ka dalë nga shtëpia kishte veshur pantallona jeaans, fanellë të bardhë me stampë të kuqe, xhup blu dhe mbante një çantë shpine ngjyrë rozë.

 

Cittadinanza. “Tempo già scaduto, riprendere e approvare al più presto la riforma”

Kuvendi ratifikon marrëveshjen me Italinë për faljen e borxhit