in

Shqipëria 3 Armenia 0. Shqipëria shumë pranë kualifikimit

 

Shqipëria kryeson me rezultatin 3-0 në Armeni në ndeshjen që po luhet në stadiumin Vazgen Sargsyan në Jerevan me kapacitet 14.935 spektatorë, e vlefshme për Grupin I në eleminatoret për kampionatin evropian, “Francë 2016”.

 

Kjo është ndeshja e fundit që Kombëtarja shqiptare zhvillon në këto eleminatore. Fitorja, mungojnë akoma 10 minuta nga fundi i ndeshjes, do të thotë  kualifikim për kombëtaren kuqezi në “Euro 2016’.

 

Futboll. Shqipëria fiton në Armeni dhe bën realitet ëndrrën evropiane

De Biasi: “Felicissimo, perché con la nazionale gioisce un popolo intero”