in

Vlorë. Sekuestrohet gomonia me 350 kg marihuanë

Gomonia është gjetur e braktisur në bregdet, rreth 10 km në veriperëndim të Vlorës

Tiranë, 23 shtator 2013 – Policia e Vlorës ka sekuestruar sot një gomone, në bordin e të cilës gjetën 350 kg kanabis sattiva të ndarë në 11 thasë. Sipas ATSh-së, mjeti lundrues, me gjatësi 6 metra, me një motor, u gjet i braktisur në mesditë në bregdetin e Zvërnecit, 10 km në veriperëndim të Vlorës.

Policia ka nisur hetimet për identifikimin e pronarit të gomones e të trafikantëve dhe vënien e tyre para drejtësisë.

 

 

Silvio Berlusconi. I çuditshëm, surreal dhe komik

Italianët që nuk kalojnë testin e hyrjes në mjekësi? Shqipëria i pret krahëhapur