in

Bie nga kati i pestë dhe humb jetën një fëmijë tre vjeç

Pordenone, 20 mars 2011 – Një vajzë trevjeçare ka vdekur sot pasdite, pasi kishte rënë nga kati i pestë në një pallat në qendër të Pordenones. Sipas një rindërtimi të paë të ngjarjes, vogëlushja, bijë e një çifti shqiptarësh është zgjatur në parmakun e ballkonit apo të tarracës dhe ka rënë nga një lartësi prej 10 metrash. Është dërguar menjëherë në repartin e Ndihmës së Shpejtë të spittalit të qytetit,  por ka vdekur me të mbërritur.

Forcat e rendit po bëjnë verifikimet e zakonshme në vendin e ngjarjes, ndërsa prindërit e voogëlushes janë të tronditur thellë.

Përpiqet të korruptojë karabinierët, arrestohet

Në Tiranë, vizita e parë zyrtare e presidentit të Kosovës Pacolli