in

Fotografitë e terrorit të përjetuar në aeroportin Ataturk të Stambollit

Foto të shumta dëshmojnë çastet e terrorit në aeroportin kryesor të Stambollit kur ai u sulmua nga tre kamikazë.
Janë momentet e para të fiksuara në kamera, që nga hyrja e kamikazëve më armë, hedhja e tyre në erë dhe më pas terrori i stampuar në fytyrat e qindra pasagjerëve dhe përpjekjet për të shpëtuar të plagosurit.
Këto foto janë dokumentet e para të sulmit terrorist të mbrëmjes të së martës në aeroportin Ataturk, ku 41 persona mbetën viktima dhe 239 të tjerë u plagosën. Tre kamikazë u hodhën në erë e dyshohet se ata janë ndihmuar nga katër persona të tjerë, një prej të cilëve është kapur gjatë natës e tre kërkohen.

Një burrë me të zeza që qëllon ndaj njerëzve teksa ecën nëpër aeroport:

Një nga kamikazët duke hyrë në aeroport me një kallashnikov në dorë:

Një burrë me një fëmijë të plagosur në duar:


Mjekë dhe forca speciale të ushtrisë duke ndihmuar disa nga 239 të plagosurit:

Një nga kallashnikovët e përdorur nga tre kamikazët, i lënë në dysheme:

Trupa të viktimave në rrugë pas sulmit terrorist, ndërsa ekipet e para të emergjencës sapo kanë mbërritur në aeroport:

Pasagjerë të tronditur nga sulmet, të mbledhur jashtë aeroportit, pasi u evakuuan nga forcat e sigurisë:

Një nënë që humbi fëmijën e saj në sulmet terorriste ndihmohet nga ekipet mjekësore, pasi ka rënë në tokë për shkak të tronditjes së thellë:

Një tjetër nënë e fotografuar sapo ka mësuar fatin e fëmijës së saj, të vrarë nga kamikazët:


Hetuesit në vendngjarje, pranë disa prej trupave të viktimave të atentateve:


Në aeroportin Ataturk nis operacioni i pastrimit:

Mëngjesi i 29 qershorit. Ataturk i hapur për të rifilluar aktivitetin pas sulmit terrorist të të martës në mbrëmje

 

 

 

Cittadinanza italiana. Più nuovi cittadini che migranti sbarcati

Mbi 100 vjedhje në veri të Italisë, arrestohen 10 vetë, në kërkim 10 të tjerë