in

Presidenti Nishani dekreton qeverinë Rama

Ja kush do të qeverisë Shqipërinë deri në vitin 2017

Me dekretin 8304 të 11 shtatorit 2013, presidenti Bujar Nishani ka emëruar Këshillin e ri të Ministrave.

Dekreti hyn në fuqi menjëherë.

Kabineti i ri

1. Edi Rama, Kryeministër
2. Niko Peleshi, Zëvendëskryeministër
3. Ditmir Bushati, Ministër i Punëve të Jashtme
4. Mimi Kodheli, Ministër i Mbrojtjes
5. Saimir Tahiri, Ministër i Punëve të Brendshme
6. Klajda Gjosha, Ministër i Integrimit Evropian
7. Shkëlqim Cani, Ministër i Financave
8. Edmond Haxhinasto, Ministër i  Transportit dhe Infrastrukturës
9. Eglantina Gjermeni, Ministër i Zhvillimit Urban dhe Turizmit
10. Arben Ahmetaj, Ministër i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes
11. Lindita Nikolla, Ministër i Arsimit dhe Sportit
12. Nasip Naço, Ministër i Drejtësisë
13. Mirela Kumbaro Furxhi, Ministër i Kulturës
14. Erion Veliaj, Ministër i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë
15. Damian Gjiknuri, Ministër i Energjisë dhe Industrisë
16. Edmond Panariti, Ministër i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave
17. Ilir Beqja, Ministër i Shëndetësisë
18. Lefter Koka, Ministër i Mjedisit
19. Milena Harito, Ministër Shteti për Inovacionin dhe Administratën Publike
20. Bledi Çuçi, Ministër Shteti për Çështjet Vendore
21. Ilirjan Celibashi, Ministër Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin
Ja si janë prezantuar:

Il Papa: “Apriamo i conventi chiusi per i rifugiati”

Banka e Shqipërisë: Bien dërgesat e emigrantëve në 6 muajt e parë 2013