in

Torino. Zihet me të shoqen dhe e godet me thikë. Gruaja vdes pas pak orësh

Agresori është Arben Xhakrosa, 48 vjeç, viktima Theofilia Cramaro, 47

Romë, 20 shtator 2014 – Dhuna në familje, brenda mureve të shtëpisë, i merr jetën një tjetër gruaje.

Viktima është Theofilia Cramaro, rumune 47 vjeç, që është goditur me thikë në bark e në gjoks nga i shoqi. Gruaja është çuar urgjentisht në spitalin Maria Vittoria të Torinos. Ka mbërritur në gjendje të rëndë dhe ka ndërruar jetë pas disa orëve për një hemorragji të brendshme.

Agresori i saj, i shoqi, quhet Arben Xhakrosa e është 48 vjeç. Nga sa ka thënë në polici kur u vetëdorëzua pas krimit, e ka qëlluar të shoqen në inat e sipër, gjatë një grindjeje për motive të dobëta.

 

I gjori rilindës Kostandin Kristoforidhi

Një grusht dhe nga toka e shqiptarëve, dhurata e Kryeministrit për Papën