More stories

 • in

  Gianni De Biasi: Në ndeshjen me Zvicrën paguam shtrenjtë gabimet tona

  Gianni De Biasi nuk e fsheh zhgënjimin për humbjen me Zvicrën të përcaktuar nga episodet. Lojtarët e kombëtares nuk ditën të shfrytëzojnë rastet jo të pakta të krijuara në sulm dhe gabuan në mbrojtje. Dhanë maksimumin e tyre por i vunë shkelmin rezultatit “nga mungesa e vëmendjes”.Në një intervistë dhënë Ermal Kukës për Panorama Sport, […] More

 • in

  Përfundon me humbje ndeshja e parë e Shqipërisë në Evropian

  Mbyllet me humbje 0-1 Shqipëri-Zvicër, ndeshja e parë e Shqipërisë në një kampionat Evropian. Kuqezinjtë kanë zbritur në fushë me formacionin më të mirë Berisha, Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli, Kukeli, Xhaka, Abrashi, Lenjani, Roshi dhe Sadiku. Ndërsa Zvicra me Sommer, Lichsteiner, Schar, Djourou, Rodriguez, Behrami, Xhemaili, Xhaka, Shaqiri, Mehmedi Seferoviç. Me gjithë entuziazmin e tifozëve kuqezinj […] More

 • in

  100 mijë tifozë shqiptarë aplikuan për bileta të Francë 2016

  Vetëm për ndeshjen e parë ka pasur 40 mijë kërkesa ndërsa stadiumi i Lensit mban vetëm 35 mijë spektatorë “Stadiumet e mëdha të Francës duket se s’do të arrijnë t’i përmbushin kërkesat e tifozërisë shqiptare. Rreth 100 mijë shqiptarë kanë bërë kërkesa për t’u pajisur me bileta në Federatën Shqiptare të Futbollit për të ndjekur […] More

 • in

  Lorik Cana dhe Evropiani i veçantë i kapitenit me tri pasaporta

  Ai luan për vendin në të cilin nuk ka jetuar kurrë, kundër një vendi në të cilin u rrit e kundër një tjetri ku tani punon. Evropiani i veçantë i Lorik Canës, 32vjeçarit me tri pasaporta, për të cilin më e rëndësishmja është shqiptarja “Qëllimi im ka qenë gjithmonë, të luaj në skenën e madhe […] More

 • in

  L’italiana che tifa per l’Albania

  È Chiara Sofia De Biasi, la figlia 24enne dell’italo-albanese del momento, il ct della nazionale rossonera Gianni De Biasi, che in un’intervista per Panorama Sport svela che all’Europeo tiferà per l’Albania. Ciao Chiara, che rapporto hai con tuo padre? Speciale direi. Quando ero piccola, era spesso lontano per lavoro e aspettavo trepidante che arrivasse il […] More

 • in

  Spanjollja AS: Shqipëri-Zvicër, ndër sfidat që s’duhen humbur

  Europiani i Francës së këtij viti ofron shumë sfida interesante, të cilat askush nuk duhet që t’i humbasë. Mes tyre edhe Shqipëri-Zvicër E përditshmja spanjolle “AS” ka përpiluar një listë me përballjet të fazës së grupeve që ngjallin kuriozitetin më të madh ku padyshim spikat ajo e Grupit A, mes Shqipërisë dhe Zvicrës që do […] More

 • in

  Vëllezërit kundër

  Shqipëria shkon në Evropian, ndeshjen e parë e luan kundër Zvicrës skuadra e të cilës është plot “vëllezër” shqiptarë. Por për vëllezërit Xhaka në veçanti, ndeshja është tejet emocionueseNga Ticinolibero.ch Mes skuadrave që debutojnë në këtë Evropian që nis pasnesër, më interesantja është padyshim Shqipëria, në grup me Zvicrën, Rumaninë dhe Francën të zonjën e […] More

 • in

  Kombëtarja fiton 3-1 miqësoren me Katarin

  Kuqezinjtë kalojnë me sukses provën e parë në prag të Evropianit Tiranë, 29 maj 2016 – Kombëtarja kalon testin e parë. Skuadra e Gianni De Biasit ka fituar  miqësoren ndaj Katarit, që u luajt pasditen e të dielës në Austri, me rezultatin 3-1. Edhe pse u gjendën në disavantazh që në minutën e parë të […] More

 • in

  Transfermarkt.it: Sa kushtojnë lojtarët e kombëtares kuqezi

  27-shja kuqezi e De Biasit 46,13 milionë euro. Vetëm Paul Pogba i Francës me të cilën kuqezinjtë do të ndeshen në grup vlen 65 milionë Romë, 24 maj 2016 – Evropiani afrohet e ndërsa urohet që kombëtarja e zemrës të shkojë sa më përpara, mediat, ato sportive në veçanti, nisin të japin lajme, statistika, shifra, […] More

 • in

  27 kuqezinjtë e grumbulluar nga De Biasi për Francë 2016

  Vetëm dy prej tyre luajnë në kampionatin shqiptar, plot gjashtë veshin fanellën e një skuadre italiane Gianni De Biasi ka dhënë tashmë emrat e 27 futbollistëve kuqezinj nga të cilët do të përzgjedhë akoma 23 lojtarët që do të marrë në Francë, ata që do të hyjnë në histori për përfaqësimin për të parën herë […] More

 • in

  Kuqezinjtë në Bergamo për një miqësore me Ukrainën

  Testi i fundit për kuqezinjtë, një rast i mirë për komunitetin shqiptar për t’i përshëndetur e për t’u dhënë zemër për ndeshjet që i presin në Francë Romë, 16 maj 2016 – Ndërsa kampionati italian u mbyll, me Juventusin që fitoi titullin e pestë për të pestin vit rresht, e të dielën mbyllet edhe Kupa […] More

 • in

  Kuqezinjtë në Bergamo për një miqësore me Ukrainën

  Testi i fundit për kuqezinjtë, një rast i mirë për komunitetin shqiptar për t’i përshëndetur e për t’u dhënë zemër për ndeshjet që i presin në Francë Romë, 16 maj 2016 – Ndërsa kampionati italian u mbyll, me Juventusin që fitoi titullin e pestë për të pestin vit rresht, e të dielën mbyllet edhe Kupa […] More