More stories

 • in

  Kosova në FIFA. Urimet e autoriteteve kosovare e shqiptare

  Sipas Thaçit, talentet kosovare që luajnë me përfaqësuese të tjera këtej e tutje e kanë vendin në Kombëtaren e Kosovës Autoritetet e larta të shtetit në Kosovë e në Shqipëri reaguan menjëherë me përgëzime e urime për anëtarësimin e Kosovës në FIFA. Atë e përshëndeti presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, i cili shkruan në Facebook […] More

 • in

  Kosova në FIFA. Urimet e autoriteteve kosovare e shqiptare

  Sipas Thaçit, talentet kosovare që luajnë me përfaqësuese të tjera këtej e tutje e kanë vendin në Kombëtaren e Kosovës Autoritetet e larta të shtetit në Kosovë e në Shqipëri reaguan menjëherë me përgëzime e urime për anëtarësimin e Kosovës në FIFA. Atë e përshëndeti presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, i cili shkruan në Facebook […] More

 • in

  FIFA pranon Kosovën në gjirin e saj

  Do të marrë pjesë që në kualifikimet e kampionatit të ardhshëm botëror Prishtinë, 14 maj 2016 – Kosova është pranuar të premten në Federatën Botërore të Futbollit (FIFA). Pranimi u miratua gjatë punimeve të Kongresit të FIFA-s në Meksiko të Meksikës, ku mori 141 vota pro, të mjaftueshme për t’u bërë anëtarja e 210-të në […] More

 • in

  FIFA pranon Kosovën në gjirin e saj

  Do të marrë pjesë që në kualifikimet e kampionatit të ardhshëm botëror Prishtinë, 14 maj 2016 – Kosova është pranuar të premten në Federatën Botërore të Futbollit (FIFA). Pranimi u miratua gjatë punimeve të Kongresit të FIFA-s në Meksiko të Meksikës, ku mori 141 vota pro, të mjaftueshme për t’u bërë anëtarja e 210-të në […] More

 • in

  Futboll. Scanderbeg e shqiptarët e Parmës në festë për fitoren e kampionatit

  Të dielën e fundit të kampionatit të kategorisë së dytë, grupi D, u zhvillua ceremonia e fitores së titullit kampion nga Scanderbeg. Kryetari i Bashkisë së Parmës, Pizzarotti: “Jeni shembulli konkret se si sporti është mjet integrimi dhe bashkimi midis njerëzve dhe etnive të ndryshme”Reportazh nga Marion Gajda Ditën e diel në Parma u zhvillua […] More

 • in

  Futboll. Scanderbeg e shqiptarët e Parmës në festë për fitoren e kampionatit

  Të dielën e fundit të kampionatit të kategorisë së dytë, grupi D, u zhvillua ceremonia e fitores së titullit kampion nga Scanderbeg. Kryetari i Bashkisë së Parmës, Pizzarotti: “Jeni shembulli konkret se si sporti është mjet integrimi dhe bashkimi midis njerëzve dhe etnive të ndryshme”Reportazh nga Marion Gajda Ditën e diel në Parma u zhvillua […] More

 • in

  Kuqezinjtë e Scanderbegut fitojnë kampionatin e ngjiten në Kategorinë e Parë

  Falë krijimit të një grupi kompakt e të lidhur me njëri tjetrin dhe stërvitjes serioze në drejtimin e trajnerit Luca Leva, Scanderbegu i Parmës ka luajtur një sezon mbresëlënës që nuk mund të mbyllej ndryshe veç me fitoren e titullit të Kategorisë ku luan. Forca Scanderbeg! Parma, 26 prill 2016 – Dy jave para perfundimit […] More

 • in

  Kuqezinjtë e Scanderbegut fitojnë kampionatin e ngjiten në Kategorinë e Parë

  Falë krijimit të një grupi kompakt e të lidhur me njëri tjetrin dhe stërvitjes serioze në drejtimin e trajnerit Luca Leva, Scanderbegu i Parmës ka luajtur një sezon mbresëlënës që nuk mund të mbyllej ndryshe veç me fitoren e titullit të Kategorisë ku luan. Forca Scanderbeg! Parma, 26 prill 2016 – Dy jave para perfundimit […] More

 • in

  Futboll. Inter-Udinese, ndeshja e parë në Serie A pa asnjë italian në fushë

  Gjithë bota në fushë por asnjë italian, me përjashtim të arbitrit Romë, 24 prill 2016 – Ndeshja e fituar mbrëmë nga Interi perballe Udinese-s (3-1) do të mbahet mend si e para ndeshje në historinë e Serie A italiane pa asnjë futbollist italian titullar. Në fakt në fushën e gjelbër në San Siro të Milanos […] More

 • in

  Futboll. Inter-Udinese, ndeshja e parë në Serie A pa asnjë italian në fushë

  Gjithë bota në fushë por asnjë italian, me përjashtim të arbitrit Romë, 24 prill 2016 – Ndeshja e fituar mbrëmë nga Interi perballe Udinese-s (3-1) do të mbahet mend si e para ndeshje në historinë e Serie A italiane pa asnjë futbollist italian titullar. Në fakt në fushën e gjelbër në San Siro të Milanos […] More