More stories

 • in

  Stadiumi Qemal Stafa do të jetë Arena Kombëtare, prezantohet projekti

  Rama: “Do të jetë nga më të bukurit në Europë, një stadium ku të luajë jo vetëm kombëtarja, por mundësisht edhe një finale e Superkupës së Europës apo Europa League” Tiranë, 21 prill 2016 – Federata Shqiptare e Futbollit prezantoi sot projektin për ndërtimin e Arenës Kombëtare, aty ku është stadiumi Kombëtar ‘Qemal Stafa”. Projekti […] More

 • in

  Stadiumi Qemal Stafa do të jetë Arena Kombëtare, prezantohet projekti

  Rama: “Do të jetë nga më të bukurit në Europë, një stadium ku të luajë jo vetëm kombëtarja, por mundësisht edhe një finale e Superkupës së Europës apo Europa League” Tiranë, 21 prill 2016 – Federata Shqiptare e Futbollit prezantoi sot projektin për ndërtimin e Arenës Kombëtare, aty ku është stadiumi Kombëtar ‘Qemal Stafa”. Projekti […] More

 • in

  Futboll. Shqipëria fiton 2-0 miqësoren ndaj Luksemburgut

  Në ndeshjen e fundit para kampionatit Evropian, kuqezinjtë fitojnë me gola të Sadikut e Çikalleshit. De Biasi: “Duhet të kishim shënuar edhe më shumë” Tiranë, 30 mars 2016 – Kombëtarja shqiptare ka fituar të martën në mbrëmje miqësoren e dytë të këtij viti ndaj Luksemburgut me rezultat 0-2. Golat për përfaqësuesën tonë u shënuan nga […] More

 • in

  Futboll. Shqipëria fiton 2-0 miqësoren ndaj Luksemburgut

  Në ndeshjen e fundit para kampionatit Evropian, kuqezinjtë fitojnë me gola të Sadikut e Çikalleshit. De Biasi: “Duhet të kishim shënuar edhe më shumë” Tiranë, 30 mars 2016 – Kombëtarja shqiptare ka fituar të martën në mbrëmje miqësoren e dytë të këtij viti ndaj Luksemburgut me rezultat 0-2. Golat për përfaqësuesën tonë u shënuan nga […] More

 • in

  Kupa e Italisë, finalja më 21 maj

  Liga e Serisë A ka konfirmuar se ndeshja finale e Kupës së Italisë mes Milanit dhe Juventusit, do të luhet në stadiumin Olimpik të Romës më 21 maj në orën 20.45. Nuk ka afrim date siç kërkoi trajneri i kombetares italiane Antonio Conte në mënyrë që t’i kishte lojtarët që do të marrin pjesë në […] More

 • in

  Kupa e Italisë, finalja më 21 maj

  Liga e Serisë A ka konfirmuar se ndeshja finale e Kupës së Italisë mes Milanit dhe Juventusit, do të luhet në stadiumin Olimpik të Romës më 21 maj në orën 20.45. Nuk ka afrim date siç kërkoi trajneri i kombetares italiane Antonio Conte në mënyrë që t’i kishte lojtarët që do të marrin pjesë në […] More

 • in

  Irfan Hysenbelliu gjithnjë e më afër klubit të futbollit të Livornos

  Veç sipërmarrjeve në shëndetësi, po shtrin aktivitetin e tij në Itali edhe në sport. Gjithnjë e më të fortë zërat rreth blerjes prej tij të klubit të futbollit të Livornos Romë, 21 mars 2016 – Prej dy muajsh mediat italiane flasin për një interesim të sipërmarrësit shqiptar Irfan Hysenbelliu për klubin e futbollit të Livornos. […] More

 • in

  Irfan Hysenbelliu gjithnjë e më afër klubit të futbollit të Livornos

  Veç sipërmarrjeve në shëndetësi, po shtrin aktivitetin e tij në Itali edhe në sport. Gjithnjë e më të fortë zërat rreth blerjes prej tij të klubit të futbollit të Livornos Romë, 21 mars 2016 – Prej dy muajsh mediat italiane flasin për një interesim të sipërmarrësit shqiptar Irfan Hysenbelliu për klubin e futbollit të Livornos. […] More

 • in

  Euro Francë 2016: Nis prenotimi i biletave

  Ka nisur sot në orën 12:00 dhe do të ketë kohë deri në orën 12:00 të datës 18 janar, për të prenotuar një biletë për ndeshjet e fazës finale të kampionatit Euro 2016. Uefa ka vënë në dispozicion 800 mijë bileta për tifozët e skuadrave të kualifikuara. Tifozët shqiptarë do të kenë 15% të biletave […] More

 • in

  Euro Francë 2016: Nis prenotimi i biletave

  Ka nisur sot në orën 12:00 dhe do të ketë kohë deri në orën 12:00 të datës 18 janar, për të prenotuar një biletë për ndeshjet e fazës finale të kampionatit Euro 2016. Uefa ka vënë në dispozicion 800 mijë bileta për tifozët e skuadrave të kualifikuara. Tifozët shqiptarë do të kenë 15% të biletave […] More

 • in

  Futboll. Për kuqezinjtë, Euro 2016 nis me “derby”-n Shqipëri-Zvicër

  Ja cili është kalendari i ndeshjeve të fazës me grupe të Euro 2016 që hapet më 10 qershor 2016 me ndeshjen e të zotëve të shtëpisë me rumunët. Faza në grupe: (data e ora) E premte 10 qershor, 21.00 (St-Denis): Francë – Rumani – Grupi A E shtunë 11 qershor, 15.00 (Lens): Shqipëri – Zvicër […] More

 • in

  Futboll. Për kuqezinjtë, Euro 2016 nis me “derby”-n Shqipëri-Zvicër

  Ja cili është kalendari i ndeshjeve të fazës me grupe të Euro 2016 që hapet më 10 qershor 2016 me ndeshjen e të zotëve të shtëpisë me rumunët. Faza në grupe: (data e ora) E premte 10 qershor, 21.00 (St-Denis): Francë – Rumani – Grupi A E shtunë 11 qershor, 15.00 (Lens): Shqipëri – Zvicër […] More