More stories

 • in

  Demokratët zgjedhin sërish Lulzim Bashën

  Në zgjedhjet e djeshme për kryetarin e PD-së, Basha fitoi me rreth 54 mijë vota mbi rreth 6 mijë që mori Eduart Selami Tiranë, 23 korrik 2017 – Lulzim Basha konfirmohet sërish në krye të Partisë Demokratike. Në zgjedhjet e së shtunës, ku morën pjesë 59.834 anëtarë me të drejtë vote ose 57,5 % nga […] More

 • in

  Christian Panucci, trajneri i kuqezinjve: Objektivi im, kualifikimi për Euro 2020

  Një italian që vjen për një tjetër që iku. Presidenti Duka shprehu bindjen se Panucci është emri i duhur sepse është “njeri me vullnet dhe dëshirë të jashtëzakonshme”. Kryeministri Rama është i bindur që Panucci “do ta mbajë me sukses barrën e rëndë të trashëgimisë së De Biasi-t” Tiranë, 19 korrik 2017 – Kombëtarja shqiptare […] More

 • in

  Pushime në bregdetin shqiptar. Sa kushtojnë hotelet?

  Edhe pse TVSh u ul, çmimet, gjithnjë në monedhën evropiane, jo vetëm që nuk pësuan rënie por në ndonjë rast u rritën. Për një pjesë të mirë të bregdetit, kërkesa në korrik mbetet e zbehtëNga Nertila Maho Vit pas viti, Shqipëria pret që të përjetojë shpërthimin e saj “turistik” dhe rrethanat herë pas here edhe […] More

 • in

  Vritet me armë 49 vjeçari në Terni, vrasësi ndalohet në Bari

  Viktima është Demir Hyseni, baba i tre fëmijëve, ndërsa vrasësi, sipas forcave të rendit, është 60-vjeçari Kujtim Beli që u kap pak para se të merrte tragetin për Durrës Romë, 19 korrik 2017 – Mëngjesin e djeshëm Terni u zgjua me të shtënat që i morën jetën një 49 vjeçari shqiptar në rrugën Galvani, në […] More

 • in

  Aksident rrugor në Genova. Ndërron jetë 35-vjeçarja, nënë e 3 fëmijëve

  Në motor me të shoqin, çifti shqiptar është përplasur me një makinë që u vinte përballë Romë, 17 korrik 2017 – Të shtunën në darkë, 35 vjeçarja Denise Veliko, që udhëtonte në motorin e ngarë nga i shoqi, Aleks Gjika, 40 vjeç, ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur në autostradën A26 mes Ovadës dhe Masones […] More

 • in

  Një votë shprese

  Zgjedhjet e 25 qershorit plebishituan PS si fituesen e madhe të tyre, me 74 mandate deputetësh të fituara në 140. Për të votoi ajo pjesë e Shqipërisë së cilës, edhe pse nuk i pëlqejnë premtimet e pambajtura të qeverisë në 4 vjetët e fundit, beson akoma se Rama e PS janë aktorë protagonistë të një […] More

 • in

  Shqipëria vendosi, ja kush janë deputetët e rinj

  Mbyllet procesi i numërimit të votave të zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit 2017. 1,6 milionë votuesit i dhanë fitore të plotë Partisë Socialiste që në Kuvend do të ketë 74 përfaqësues të saj. 43 do të jenë të Partisë Demokratike, 19 të LSI-së, 3 të PDIU-së dhe 1 i PSD-së. Ja kush do të jenë […] More

 • in

  KQZ: “Mbyllet procesi i numërimit të votave të 25 qershorit, fiton PS”

  Kanë votuar 1,6 milionë zgjedhës, që kanë përcaktuar cilat parti do të përfaqësojnë shqiptarët në Kuvend për katër vjetët e ardhshëm Tiranë, 27 qershor 2017 – “Sot, në ora 19:00 u mbyll numërimi i kutisë së fundit për zgjedhjet për kuvendin në KZAZ-në, nr. 35, të qytetit të Tiranës. Me rezultatin e kësaj kutie përfundon […] More

 • in

  Zgjedhjet e 25 qershorit, votuesit i besojnë sërish PS-së

  Tiranë 27 qershor, ora 00:05 – Pas numërimit të 90% të qendrave të votimit, PS drejt një fitoreje historike Në rang kombëtar kur janë numëruar 4.742 kuti votimi nga 5.362 që janë gjithsej, kryeson Partia Socialiste e cila po shkon drejt një fitoreje historike që i lejon të qeverisë e vetme për 4 vjetët e […] More

 • in

  Vret të shoqen me thikë, arrestohet 62-vjeçari në Busto Arsizio

  Viktima Diana Koni, 52 vjeç, vrasësi, që e ka pranuar krimin, bashkëshorti, Muhamed Vrapi. Çifti, prej shumë vitesh në Busto Arsizio, ka tre fëmijë të rritur Romë, 15 qershor 2017 – Një 62-vjeçar ka therur për vdekje të shoqen, 52 vjeç. Ngjarja e rëndë, që ka tronditur Busto Arsizio-n në provincën e Vareses, ka si […] More