More stories

 • in

  Vritet me armë 49 vjeçari në Terni, vrasësi ndalohet në Bari

  Viktima është Demir Hyseni, baba i tre fëmijëve, ndërsa vrasësi, sipas forcave të rendit, është 60-vjeçari Kujtim Beli që u kap pak para se të merrte tragetin për Durrës Romë, 19 korrik 2017 – Mëngjesin e djeshëm Terni u zgjua me të shtënat që i morën jetën një 49 vjeçari shqiptar në rrugën Galvani, në […] More

 • in

  Aksident rrugor në Genova. Ndërron jetë 35-vjeçarja, nënë e 3 fëmijëve

  Në motor me të shoqin, çifti shqiptar është përplasur me një makinë që u vinte përballë Romë, 17 korrik 2017 – Të shtunën në darkë, 35 vjeçarja Denise Veliko, që udhëtonte në motorin e ngarë nga i shoqi, Aleks Gjika, 40 vjeç, ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur në autostradën A26 mes Ovadës dhe Masones […] More

 • in

  Një votë shprese

  Zgjedhjet e 25 qershorit plebishituan PS si fituesen e madhe të tyre, me 74 mandate deputetësh të fituara në 140. Për të votoi ajo pjesë e Shqipërisë së cilës, edhe pse nuk i pëlqejnë premtimet e pambajtura të qeverisë në 4 vjetët e fundit, beson akoma se Rama e PS janë aktorë protagonistë të një […] More

 • in

  Shqipëria vendosi, ja kush janë deputetët e rinj

  Mbyllet procesi i numërimit të votave të zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit 2017. 1,6 milionë votuesit i dhanë fitore të plotë Partisë Socialiste që në Kuvend do të ketë 74 përfaqësues të saj. 43 do të jenë të Partisë Demokratike, 19 të LSI-së, 3 të PDIU-së dhe 1 i PSD-së. Ja kush do të jenë […] More

 • in

  KQZ: “Mbyllet procesi i numërimit të votave të 25 qershorit, fiton PS”

  Kanë votuar 1,6 milionë zgjedhës, që kanë përcaktuar cilat parti do të përfaqësojnë shqiptarët në Kuvend për katër vjetët e ardhshëm Tiranë, 27 qershor 2017 – “Sot, në ora 19:00 u mbyll numërimi i kutisë së fundit për zgjedhjet për kuvendin në KZAZ-në, nr. 35, të qytetit të Tiranës. Me rezultatin e kësaj kutie përfundon […] More

 • in

  Zgjedhjet e 25 qershorit, votuesit i besojnë sërish PS-së

  Tiranë 27 qershor, ora 00:05 – Pas numërimit të 90% të qendrave të votimit, PS drejt një fitoreje historike Në rang kombëtar kur janë numëruar 4.742 kuti votimi nga 5.362 që janë gjithsej, kryeson Partia Socialiste e cila po shkon drejt një fitoreje historike që i lejon të qeverisë e vetme për 4 vjetët e […] More

 • in

  Vret të shoqen me thikë, arrestohet 62-vjeçari në Busto Arsizio

  Viktima Diana Koni, 52 vjeç, vrasësi, që e ka pranuar krimin, bashkëshorti, Muhamed Vrapi. Çifti, prej shumë vitesh në Busto Arsizio, ka tre fëmijë të rritur Romë, 15 qershor 2017 – Një 62-vjeçar ka therur për vdekje të shoqen, 52 vjeç. Ngjarja e rëndë, që ka tronditur Busto Arsizio-n në provincën e Vareses, ka si […] More

 • in

  Toccante lettera di addio di De Biasi agli albanesi: “Per sempre nel mio cuore”

  Gianni De Biasi ha annunciato oggi le sue dimissioni con una lettera aperta pubblicata sul suo sito ufficiale. La intitola “Grazie Albania! Per sempre nel mio cuore”, e sentendosi albanese, la comincia scrivendo dispiaciuto che non sarà più “il CT della NOSTRA Nazionale”. Ringrazia espressamente tutti, compreso il presidente della Federazione, Duka. Considera i circa […] More

 • in

  Kombëtarja kuqezi pa trajner, De Biasi jep dorëheqjen e menjëhershme

  De Biasi: “Nga ky çast nuk jam më tekniku i kuqezinjve”Presidenti i FShF, Duka: “De Biasi trajneri më i mirë që kemi pasur. Nuk kam folur për negociata për kontratën duke menduar se dëmtojnë qëllimin kryesor, ekipin Kombëtar” Tiranë, 14 qershor 2017 – Në një konferencë për mediat ku ishte i pranishëm edhe presidenti i […] More

 • in

  De Biasi vendos të lërë kuqezinjtë: “Çdo gjë ka një fillim dhe fund”

  Largimi, në tetor, pas ndeshjeve eliminatore për në Botërorin e 2018 Tiranë, 14 qershor 2017 – Gianni De Biasi do t’i japë lamtumirën Kombëtares shqiptare pas përfundimit të ndeshjeve eliminatore. Këtë ka paralajmëruar dje në një konferencë për shtyp në mbyllje të grumbullimit për ndeshjet me Luksemburgun dhe Izraelin. I fyer ndoshta për kritikat e […] More

 • in

  Kush janë ministrat teknikë të Ramës të propozuar nga PD

  Presidenti Nishani ka dekretuar ndryshimet në qeveri sipas propozimeve të opozitës. Sot pasdite, seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit për miratimin e ministrave teknikë, vetingun dhe KQZ. Tiranë, 22 maj 2017 – Partia Demokratike publikoi mbrëmë propozimet për zv.kryeministrin dhe ministrat teknikë në qeveri. Po dje, kryeministri Rama dhe kreu i PD-së, Basha, u takuan në […] More